Úřad zveřejnil svůj kontrolní plán pro rok 2023

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) se v rámci své kontrolní činnosti v roce 2023 zaměří na zpracování osobních údajů v docházkových systémech, při využívání sociálních sítí, v rozsáhlých kamerových systémech a na velké zpracovatele či soudní exekutory.

Provede také kontrolu vybraných informačních systémů Policie ČR a ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem se zaměří na oblast telemarketingu.

S ohledem na to, že veřejné agendy jsou dány zákonem, přičemž na rozdíl o d subjektů soukromého práva jim nehrozí žádné potencionální reputační riziko spojené s výkonem kontroly, a s ohledem na to, že v části se jedná o periodické kontroly, ke kterým je úřad povinen, nebyla potřebná anonymizace části subjektů, u kterých Úřad hodlá provést kontrolu.

Zdroj: https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=56742

Kdo má obsažené informace raději zpracované do tabulky, viz. Kontrolni_plan_2023_souhrn.pdf.

 

Úřad kromě kontrolního plánu pracuje také na základě stížnosti na správce nebo zpracovatele. Chci podat stížnost na správce nebo zpracovatele.

Ukončené kontroly úřad uveřejňuje již od svého založení závěry významnějších kontrol v jednotlivých letech. Od roku 2017 jsou pak zveřejňovány závěry všech ukončených kontrol.

Zdroj: https://www.uoou.cz/ukoncene%2Dkontroly/ds-5649/p1=5649

Jak si představuji přehledný grafický report ukončených kontrol můžete vidět na příkladu níže.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice GDPR, Qlikview a jeho autorem je Ales. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..