Migrace QPR dat do nové databáze na jiný MSSQL server

Potřebujeme převést QPR databázi ze starého MSSQL serveru na nový. Jak to uděláme?

migracePřipravíme si 2 až 5 hodin času, podle velikosti databáze (22GB) a výkonu serverů. Na serveru, kde běží QPR aplikace, spustíme „QPR Configuration Manager„. Většinou bývá odkaz na ploše počítače. Najdeme záložku Common – System migration, vyplníme zdrojovou databázi a cílovou databázi podle obrázku a spustíme převod přes tlačítko Run Migration.

ODBC

Pokud nemůžeme zadat databáze, patrně nemáme přes ODBC vytvořeny jejich zdroje. Spustíme přes tlačítko Windows_Start_button_small aplikaci „Data Sources (ODBC)“ a nakonfigurujeme v záložce System DSN.

Data se z databáze se nejdříve načtou a pak zapíšou.QPR confirmation Před vlastním zapisem do nové databáze jste vyzváni k vašemu souhlasu. Naplní se postupně tabulky s prefixem QPRUM, SC, PG.

Během migrace se může objevit informace (Not Responding).Not Responding Software, ale usilovně pracuje, tak to prosím nepřerušujte. Proces QPR vykazoval až 13 ms latenci při měření TCP connection přes „Resource Monitor“. Na konci se objeví informace o dokončení migrace a máte možnost si prohlédnout log záznamů.

Při testovacím vytvoření databáze QPR  byly tabulky prázdné, kromě QPRUM_USER. Nyní můžeme přes SQL managera ověřit, jestli databáze obsahuje nějaké data. Stačí se podívat do náledujících tabulek SC_MODEL, PG_MODEL nebo použít jednoduché SQL příkazy.

SELECT count([MOD_ID]) FROM [QPR].[dbo].[SC_MODEL]
SELECT count([MOD_ID]) FROM [QPR].[dbo].[PG_MODEL]

Pokud bude počet záznamů větší nebo rovno jedné, nějaká data máme.

QPR Software Plc (Finland) provides solutions for strategy execution, performance and process management, process mining and enterprise architecture in over 50 countries. Users of QPR Software gain the insight they need for informed decisions that make a difference. With 25 years of experience, 2 000 customers and over a million licenses sold, QPR’s products are highly regarded by industry analysts and customers alike.
Příspěvek byl publikován v rubrice QPR a jeho autorem je Ales. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..