Laxní uživatelé, rychlá instalace a paříme

Instalace programů z aplikačního obchodu Google Play je velmi snadná záležitost. Zvládne to téměř každé dítě v teenager věku. Pokud to nepůjde, šikovnější spolužáci nebo kamarádi mu ochotně pomohou. Přeci, když je to zadarmo, tak proč to nevyzkoušet!

Stačí mít účet na Google a už to jede. Při instalaci aplikace se sice objeví upozornění o nastavení oprávnění přístupu k Fotoaparátu, Telefonu, SMSkám, Poloze, Úložišti souborů, ale koho to zajímá. Cílem je, rychle nainstalovat a hrát si.

V případě, že se jedná o aplikaci Google kontakty, tak je to asi v pořádku. Ale v případě her nebo jiných zábavných aplikací, by měl „pařík“ už zpozornět a položit si jednoduchou otázku. Opravdu to aplikace potřebuje?

No jistě, že nepotřebuje. Nebo snad chcete, aby během vaší zábavy s aplikací, telefon sám začal vytáčet vysoce zpoplatněné telefonní čísla? Pokud se podíváte do přehledu volaných čísel, tak se to tam neobjeví. Ale kde se to určitě ukáže, bude z výpisu hovorů a vysoká naúčtovaná částka od vašeho telefonního operátora.

Tak pozor chlapci a děvčata, rodiče určitě nepotěšíte!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Android, Google, Školení a jeho autorem je Ales. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..